• صفحه اصلی
  • >
  • اخبار
  • >
  • توافق احتمالی فدراسیون فوتبال با فیفا/ VAR به جای پول‌های بلوکه شده!

یکی از ماموریت‌هایی که در این سفر حسن کامرانی فر دنبال خواهد کرد مذاکره با رییس فیفا برای ورود تکنولوژی کمک داور ویدئویی به استادیوم‌های ایرانی به جای پول‌های بلوکه شده از سوی فیفا است.

💢 فیفا به دلیل تحریم‌های خزانه داری آمریکا سال‌ها است که مطالبات فدراسیون فوتبال ایران را مسدود کرده است. در حالی که پیش تر این پول را به حساب سفارت ایران در سو ئیس انتقال می‌داد و از این طریق دلارها به حساب فدراسیون فوتبال واریز می‌شد.

💢 حالا قرار است دبیر کل فدراسیون فوتبال در این سفر پیشنهاد ورود تکنولوژی VAR به جای بخشی از طلب‌های فدراسیون فوتبال ایران بدهد. البته در صورت موافقت فیفا با این تصمیم فدراسیون فوتبال ست‌های VAR را به باشگاه‌ها خواهد فروخت.

💢 سازمان لیگ پیش تر مصوب کرده بود تجهیز استادیوم‌های به تکنولوژی کمک داور وید ئویی بر عهده باشگاه‌ها است. فدراسیون فوتبال سال‌ها در تلاش است این تکنولوژی را وارد ایران کند اما هنوز مراحل ورود این تکنولوژی را طی نکرده است.

💢 یکی از این مراحل برگزاری کلاس آموزشی برای داوران است. به همین خاطر برخی از داوران ایرانی فرصت قضاوت در بازی‌های بین المللی را از دست دادند. باید منتظر ماند و دید که فیفا نسبت به این پیشنهاد چه واکنشی نشان خواهد داد./خبر ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.