نساجی مازندران برای سومین بازی پیاپی خارج از استان مازندران از رقبای خود میزبانی میکند. در روز سه شنبه و از سری رقابتهای جام حذفی، نساجی میزبان گل گهر خواهد بود اما این بازی در ورزشگاه امام رضای مشهد، برگزار می شود. 

✍️ بابک شیرآقایی

🔺به گزارش خبرنگار نساجی اسپرت و به نقل از سایت ورزش سه باشگاه نساجی مازندران بعد از جمع آوری چمن مصنوعی قائمشهر، ورزشگاه شهدای ساری را به عنوان زمین خانگی خود معرفی کرد. در مرحله اول و قبل از شروع لیگ، شهدای ساری با وجود هزینه چند میلیاردی از محل بودجه وطنی، از نظر سازمان لیگ دو اشکال اصلی داشت، میزان نور و وضعیت چمن. در مرحله دوم و برای رفع این نقایص، راحت‌ترین گزینه‌ها انتخاب شدند. پروژکتورها و ترانس‌های برق از وطنی به ساری منتقل شدند و برای کیفیت زمین هم اداره ورزش و جوانان با برون سپاری زمین به باشگاه، مسئولیت رفع این اشکال را به آنها سپرد.

🔺در ادامه و با شروع مسابقات اما وضعیت زمین، نظر کادر فنی این تیم را جلب نکرد و اقدامات باشگاه برای ترمیم و بازسازی چمن، ناکام ماند. ساکت الهامی در دومین میزبانی در ساری در مصاحبه با ”ورزش 3” گفت: ((فوتبال تیم ما روی زمین است. نمی گویم اگر کیفیت چمن بهتر شود به تیم‌های بزرگ سه یا چهار گل می‌زنیم اما چمن با کیفیت کمترین حق مردم مازندران و باشگاه نساجی است و ما در این چمن، فوتبال مورد نظرمان را نمی‌توانیم ارائه بدهیم.)) با ادامه این اعتراض به کیفیت چمن، بالاخره رضا حدادیان مالک نساجی، عطای میزبانی در مازندران را به لقایش بخشید و برای اولین بار در لیگ برتر، نساجی در نقش جهان اصفهان، میزبان نفت مسجد سلیمان شد.

🔺به موازات این اتفاقات و از مرداد ماه پروژه وطنی با ترک تشریفات قانونی با انتخاب پیمانکار و شرکت مشاور، آغاز شد. چمن مصنوعی جمع آوری و قرار شد به زمینی در یک از روستاهای اطراف قائمشهر منتقل شود البته هنوز هم بلاتکلیف در گوشه‌ای افتاده و خاک میخورد. با حضور مسئولین هم روبان پروژه قیچی زده شد و عکس‌های یادگاری با ژستهای متفاوت هم روی خاک وطنی گرفته شد تا تصویری زیبا و رویایی از روند کار، در ذهن هواداران این باشگاه نقش ببندد. با گذشت چند ماه از آغاز پروژه اما تنها یک لودر و دو کامیون، تپه های خاک را از نقطه کرنری به نقطه کرنر دیگر منتقل کردند وعملا پیشرفتی در روند کار دیده نشد. تصویر رویایی تحویل زمین به باشگاه برای نیم‌فصل دوم هم به زودی پاره شد و حقیقت زشت بار دیگر در مقابل چشمان هواداران نساجی قرار گرفت، نساجی این فصل که هیچ حتی فصل بعد هم شاید نتواند در وطنی، میزبانی کند. در ادامه شرکتی که با ترک تشریفات به دلیل تسریع در پروژه و تخصصش انتخاب شده بود، به دلیل کُندی عملیات اجرایی و ضعف اجرا، از کار برکنار و شرکت دیگری، جایگزین آن شد. برای درمان موقت این تاخیر در تحویل وطنی، قرار شد در شهدای ساری با فوریت، چمن به صورت رولی تعویض شود تا نساجی در نیم‌فصل دوم حداقل، در مازندران، از رقبایش میزبانی کند. در هفته‌های اخیر و با تغییر استاندار مازندران، ابتدا بازدیدی از ورزشگاه قائمشهر صورت گرفت و در هفته گذشته، جلساتی برای ترک تشریفات تعویض چمن رولی شهدا، برگزار شد. با تصویب و تخصیص اعتبار به اداره ورزش و جوانان استان هم حالا قرار است به زودی این روند آغاز شود.

🔺به هر شکل در میان نامه نگاری‌های اداری و عدم رضایت کادر فنی تیم از کیفیت چمن ساری، نساجی به آرامی لقب خود را از امید شهر خسته به خانه به دوش تغییر داده است. حالا شمالی‌ها علاوه بر تمرین و اردو در خارج از مازندران، رقابتهای خود را با صرف هزینه‌های میلیاردی در اصفهان و به ویژه مشهد میزبانی می‌کنند. روزهای پیش‌رو در این هفته، نقش کلیدی در اتفاقات ماه‌های آینده دارد. اینکه عملیات تعویض چمن ساری طبق وعده آغاز شود، مشخص خواهد کرد که نساجی نیم‌فصل دوم در مازندران به زمین مسابقه می رود یا این روند نازیبای میزبانی در مشهد ادامه خواهد داشت.
همین طور به نظر می‌رسد پروژه استادیوم وطنی هم با این سرعت و مقدار از پیشرفت، احتمالا طبق وعده نیم فصل دوم، تحویل باشگاه نساجی می‌شود اما نیم‌فصل دوم فصل سال آینده!

 

ما را در صفحات زیر دنبال کنید:

اینستاگرام
https://instagram.com/nassajisport
توئیتر
 https://twitter.com/nassajisport
تلگرام
https://t.me/nassajisport1

فیس بوک
https://www.facebook.com/nassajisport1

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *