🔺بازیکن آملی نساجی، سالهاست در این تیم پا به توپ می‌شود و بین هواداران باشگاه شمالی، بسیار محبوب است.

✍️ بابک شیرآقایی

به گزارش خبرنگار نساجی اسپرت و به نقل از سایت ورزش سه ، در مسابقه حساس مس رفسنجان – نساجی که دقایق قابل توجهی از آن به دلیل پنالتی بحث برانگیز و کارتهای متعدد زرد و قرمز، متوقف شده بود، حامد شیری در کنار حقیقی، شجاعی و دیگر بازیکنان نساجی، با عملکردی مناسب، موفق شدند شاگردان ربیعی را بعد از 5 بازی، بازنده به رختکن بفرستند.

🔺حامد شیری در دقیقه ۸۲ این دیدار، دومین گل فصل خودش را، از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و یکی از بهترین بازیکنان تیمش بود. بازیکن آملی نساجی، سالهاست در این تیم پا به توپ می‌شود و بین هواداران باشگاه شمالی، بسیار محبوب است.

🔺بازیکنان فوتبال در کنار توانایی‌های فردی و فیزیکی متفاوت، زاویه نگاه متفاوتی هم نسبت به مفهوم ((تیم)) دارند. بعضی از آنها بیشتر سالهای فوتبالی خود را در یک یا دو تیم و یا لیگ، می‌گذرانند. در اغلب موارد هم جام‌های زیاد یا نفع چشمگیر مالی مطرح نیست و دلایل دیگری مثل حس تعلق به یک هویت یا فرهنگ خاص در میان است. نمونه‌های بسیار خارجی و داخلی هم وجود دارند و اتفاقا چند بازیکن سابق ملی‌پوش ما مثل مهدوی‌کیا، شجاعی، نکونام و چندی دیگر، شانس تجربه حس تعلق به یک هویت دیگر را در جغرافیایی دور از اینجا، داشته‌اند. تجربه‌ای منحصر بفرد و ویژه برای هر بازیکن فوتبال.

🔺 حامد شیری مدافع با تجربه نساجی هم از این دسته بازیکن هاست. بازیکن مازنی تیم نساجی، دهه اخیر فوتبالی خود را تنها در دو باشگاه نساجی و سایپا گذرانده است. در این سالها بازوبند اول را بر روی بازو بسته است ولی هر زمان نیاز بوده از کاپیتانی یا پنالتی‌زن اول بودن، چشم‌پوشی کرده. همین چند ماه قبل با ورود مسعود شجاعی به تیم، شیری که کاپیتان اول ببرها بود به احترام کسوت او، بازوبند را به شجاعی اهدا کرد. شیری در این سالها نشان داد از دیدگاه او فوتبال ورزشی‌ست رقابتی ولی در کنار آن، همچنان احترام به ارزشها و ارجحیت نفع تیمی به منافع فردی، از اولویتهای اوست.

🔺البته همیشه برای فوتبالیستها همه چیز رویایی و موفقیت آمیز پیش نمی‌رود و شیری هم طعم روزهای تلخ فوتبال را چشیده. هیچ‌کسی کامل نیست و اتفاقات بد در کنار روزهای خوب، بخشی جدا نشدنی از مسیر ورزشی فوتبالیستها ست. بعضی از بازیکنان اما با درس گرفتن از شکست، برای تغییر و جبران آن، تلاش می‌کنند و در بیشتر موارد هم موفق به جبران می‌شوند. فصل گذشته و زمانی که نساجی با نوک انگشتان پا روی تیغ سقوط راه می‌رفت، در همین دی ماه، شیری ضربه پنالتی خود را در حالی که نساجی یک بر صفر از صنعت نفت عقب بود، از دست داد تا نساجی بازی را در خانه، به حریف آبادانی، واگذار کند. شیری در همان روز در کنار عذرخواهی از هواداران قول جبران این اشتباه را داد و در بازی برگشت، یکی از زیباترین گلهای فصل نساجی را به ثمر رساند. او با یک ضربه راه دور دیدنی موفق شد یک امتیاز را از خانه حریف جنوبی به مازندران ببرد.

روز جمعه هم حامد شیری دومین گل فصل خود را در حالی وارد دروازه حریف کرمانی کرد که نساجی با پیروزی در این بازی از پایین جدول جدا شد و در رتبه هشتم جدول لیگ برتر قرار گرفت.

شیری قبل از شروع فصل، قرارداد خود را با باشگاه نساجی برای دو فصل تمدید کرد و به احتمال زیاد و با توجه به روند فوتبالی مدافع بلندبالای نساجی، این بازیکن فوتبال خود را در این تیم با ریشه و قدیمی که حالا شبیه به خانه شیری شده به پایان می‌رساند.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *