نساجی استقلال

مراسم قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام‌ حذفی امروز برگزار شد و طی آن استقلال باید در استادیوم آزادی تهران به مصاف نساجی قائمشهر برود. شاگردان فرهاد مجیدی که در حال حاضر مدعی اصلی قهرمانی در لیگ برتر هستند، بدشان نمی آید که رکوردهای رقیب دیرینه را بشکنند و موفق به دبل در فوتبال ایران شوند.

💢 اما استقلال و نساجی در حالی باید به دیدار یکدیگر بروند که دو تیم پیش از این نیز در جام حذفی، استقلال و نساجی تاکنون 5 مرتبه در رقابت‌های جام‌حذفی به مصاف هم رفته‌اند که حاصل آن 3 پیروزی برای آبی‌پوشان و 2 تساوی بوده است. مصاف دو تیم در فروردین 1401، ششمین جدال آنها در این پیکارهاست.

💢 نخستین تقابل دو تیم در جام حذفی به سال 1372 بازمیگردد. جایی که استقلال با سرمربیگری یوگنی سوکوموروخوف روس به تور تیم نساجی خورد. این دو تیم در دو دیدار رفت و برگشت به مصاف هم رفتند، بازی رفت با تساوی یک – یک همراه بود و دیدار برگشت در تهران نیز بدون گل به پایان رسید. درنهایت تیم استقلال با توجه به گل زده در خانه حریف به دور بعد صعود کرد.

💢 سومین و چهارمین دیدار استقلال نساجی، باز هم به صورت رفت و برگشت برگزار شد. دو تیم در سال 1378 در مازندران به مصاف هم رفتند که استقلال در بازی رفت 2 بر صفر برنده از زمین خارج شد. در دیدار برگشت، آبی پوشان حریف خود را به توپ بستند و با حساب 5 بر صفر پیروز شدند تا در مجموع این استقلال باشد که با برتری 7 بر صفر، راهی مرحله بعد شود.

💢 نساجی مازندران در پاییز 1396 و پس از 18 سال برای پنجمین بار در چارچوب یک مسابقه حذفی به دیدار استقلال رفت. این دیدار در استادیوم آزادی برگزار شد. سرمربی استقلال در آن بازی وینفرد شفر بود و هدایت تیم نساجی را مهدی پاشازاده در دست داشت. مسابقه با نتیجه 2 بر یک به سود استقلال به پایان رسید. فرشید اسماعیلی و علی قربانی در آن بازی موفق به گلزنی شدند.

💢 حالا و در دیداری حساس از مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام حذفی، استقلال باید در یکی از روزهای 20، 21 و 22 فروردین سال آینده، به مصاف نساجی برود. تیم برنده این مسابقه، باید در بازی مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده بازی مس کرمان و خیبر خرم آباد برود. دیداری که در یکی از روزهای 28 و 29 فروردین برگزار خواهد شد./ ورزش ۳

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *